/, آموزش ریاضی, دانلود رایگان, دانلود های رایگان, روند, مد, نشانه گذاری/روش یادگیری ریاضی : یادگیری آسان ریاضی(قسمت۱)

روش یادگیری ریاضی : یادگیری آسان ریاضی(قسمت۱)

روش یادگیری ریاضی : یادگیری آسان ریاضی

روش یادگیری ریاضی را در این مقاله خدمت شما عزیزان بیان می کنم تا یادگیری ریاضی برای شما آسان شود.برای اینکه در درس ریاضی پیشرفت کنید بایستی تکنیک های یادگیری آن را بیاموزید لذا این مقاله را تا انتها بخوانید. سپس تمرینات لازم را انجام دهید این تمرینات باعث می شود تا در واقع درس ریاضی را تندخوانی کنید واز خواندن آن لذت ببرید.اصولا انسان زمانی در یک زمینه کاری یا در یک رشته ای پیشرفت خواهد کرد که عا شق آن زمینه کاری یا رشته مورد نظر باشد.شاید برای شما جای سوال باشد که چگونه می توان عا شق یک کاری یا رشته خاصی شد؟ یا اینکه بفهمیم واقعا عاشق چه کاری هستید؟

شما زمانی عا شق یک کاری هستید که از انجام دادن آن کار لذت ببرید پس وقتی که شما کاری انجام می دهید که از آن کار لذت می برید پس در واقع شما عا شق آن کار هستید و لذا در آن کار پیشرفت خواهید کرد.و اما برای پیشرفت در درس ریاضی شما بایستی عاشق درس ریاضی باشید یعنی اینکه از خواندن و تمرین کردن درس ریاضی لذت ببرید. ممکن است سوال کنید که چگونه می توان از خواندن درس ریاضی لذت برد؟ وجواب این سوال این است که شما بایستی روش های  یادگیری درس ریاضی را بیاموزید.وقتی که شما این روش های را یاد گرفتید و مطابق آنها عمل کردید خواندن درس ریاضی و تمرین کردن آن برای شما خوشایندخواهد شد و از آن لذت می برید و در نتیجه در این زمینه پیشرفت خواهید کرد.

 

   تکنیک های یادگیری درس ریاضی

تکنیک اول : با درس ریاضی ارتباط برقرار کنید این ارتباط را به صورت روش های ذهنی وفیزیکی انجام دهید . شاید سوال کنیدمنظور از روش های ذهنی وفیزیکی چیست؟ منظور از روش ذهنی این است که شما در ذهن خود احساس خوبی نسبت به درس ریاضی داشته باشید و در باره آن بصورت مثبت فکر کنید. چگونه می توان احساس خوب را نست به ریاضی در خودمان ایجاد کنیم؟ راه حل این مسله خیلی آسان است فقط کافی است شما روزانه در یک محلی که تنها هستید مثلا در اتاق تان یا زمانی که در پارک قدم می زنید یا در یک مسیری که دارید راه می روید یا در هر مکان خلوت دیگر…با زبانتان جملات زیر را تکرارکنید. مثلا : من درس ریاضی را دوست دارم . یا بگویید من عا شق درس ریاضی هستم . من از تمرین کردن درس ریاضی لذت می برم. وجملاتی از این قبیل … به همین راحتی شما با تکرار این جملات تاثیر شگرفی در ذهنتان بوجود می آورید که شما را وادار می کند ارتباط فیزیکی تان را با درس ریاضی بیشتر کنید و به مرور زمان احساس تان نسبت به درس ریاضی بهتر وبهتر می شود.

 

 

 

 “ تکنیک های بعدی تکنیک های ارتباط فیزیکی هستند.

تکنیک دوم : در این روش یادگیری ریاضی شماعلاوه بر گوش کردن درس در کلاس , آموزش هایی از درس ریاضی که به زبان ساده بیان شده اند را تهیه کنید و درمنزل آنها را گوش کنید و سپس تمرینات لازم را انجام دهید به این شکل یادگیری ریاضی برای شما آسان خواهد شد. الحمدالله نعمت اینترنت وجود دارد شما با سرچ کردن در اینترنت آموزش هایی از ریاضی به زبان ساده را تهیه نمایید. واز آنها  استفاده کنید.

### دانلود رایگان نمونه آموزش ریاضی هفتم

 ### دانلود رایگان نمونه آموزش ریاضی هشتم

 ###دانلود رایگان نمونه آموزش ریاضی نهم

تکنیک سوم : سومین تکنیک در روش یادگیری ریاضی این است که بایستی حتما درس ریاضی را تمرین کنید شما فقط با خواندن درس  ریاضی نمی توانید آن را یاد بگیرید .یاد گرفتن درس ریاضی مثل یاد گرفتن دوچرخه سواری ویا هنر خیاطی است شما با نگاه کردن به  کسی که دوچرخه سواری می کند ویا خیاطی می کند ویاکاری از این قبیل انجام می دهد آن را نمی توانید یاد بگیرید بلکه بایستی دست بکار شوید. ومطابق آموزش های موجود عملا دوچرخه سواری ویا خیاطی را تمرین کنید تا این مهارت ها را بدست آورید.

تکنیک چهارم : چهارمین تکنیک درروش یادگیری درس ریاضی این است که با دوستانتان دور هم بشینید وبا همدیگر تمرین کنید این تکنیک باعث می شود شما چیزها ی تازه ای از یکدیگر بیاموزید و درک تان از درس ریاضی بیشتر شود.

تکنیک پنجم : پنجمین تکنیک یادگیری درس ریاضی این است که درس ریاضی را به دیگران بیاموزید وقتی که یک مقداری در درس ریاضی پیشرفت کردید به دوستانتان و یا به برادر وخواهر یا هر کسی دیگر که با آن ارتباط دارید درس ریاضی را آموزش دهید وقتی که شما آموزش می دهید از همه بیشتر خودتان یاد می گیرید.و این یکی از روشهای آسان یادگیری درس ریاضی می باشد.

در پایان یاد آور می شوم که سایت آموزش لذیذ در زمینه های تولید محتوا ی آموزش ریاضی و مهارت های یادگیری وموفقیت فردی فعالیت می کند وآموزش هایش را به زبان ساده که قابل فهم برای همه افراد باشد را ارایه می نماید.

 

About the Author:

3 نظرات

 1. زینب بهمن ۱۱, ۱۳۹۷ at ۱۲:۱۵ بعد از ظهر - Reply

  سلام روش یادگیری ریاضی خیلی خوب بیان شده است واقعا از تکنیک های یادگیری ریاضی استفاده بردم به نظرم بهترین روش یادگیری ریاضی همین ها هستند قبلا این ها را نمی دانستم

  • amoozeshlaziz بهمن ۱۱, ۱۳۹۷ at ۷:۳۲ بعد از ظهر - Reply

   سلام ممنون از لطف تان

 2. بهمن بهمن ۱۳, ۱۳۹۷ at ۶:۲۵ قبل از ظهر - Reply

  سلام روش یادگیری ریاضی عالییییییییییی

پیام تان را بنویسید

ریاضی را آسان یاد بگیرید
دانلود رایگان آموزش روش های یادگیری درس ریاضی که تا به حال کسی به شما نگفته است . فیلم این آموزش را تا انتها گوش کنید.
در این آموزش تکنیک های یادگیری درس ریاضی بیان شده است با تمرین این تکنیک ها ریاضی را به آسانی یاد بگیرید و از خواندن ریاضی لذت ببرید.
  We hate spam and never share your details.